Icon
HER TÜRLÜ SORUNUZ İÇİN BANA YAZIN szgezgi@gmail.com

3 Mart 2014 Pazartesi

Garnier Makyaj Temizleme Suyu Analizi


Gece yatmadan önce makyaj çıkarmaya üşenmeyen var mı acaba? Makyaj temizlemek çok önemli, gece boyunca makyaj kalıntılarının yüzümüzde kalması cildimiz ve sağlığımız için pek çok sorunu beraberinde getiriyor. Üstelik cildimiz bütün gece kimyasalları solumak zorunda kalıyor. Öte yandan makyaj çıkarıcıların büyük kısmında SLS maddesi var. Ayrıca paraben başta olmak üzere pek çok kimyasal madde içerirler. Sabun ise cildimizi kurutur. Ben daha önce buradaki yazımda makyajımı nasıl temizlediğimi anlatmıştım. Bugün ise Garnier Makyaj Temizleme Suyu ile ilgili izlenimlerimden bahsedeceğim.


Ürünümüzün adı oldukça iddialı: Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu! Gerçekten etkilendim ve dayanamayıp aldım. Ben fazla makyaj yapmıyorum, makyaj yaptığım da yüzümden iyice temizlenmesini istiyorum. Benim bulduğum yöntemler bazen, özellikle de ağır makyaj yaptığım zaman yeterli olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda kozmetik bir makyaj çıkarıcıya ihtiyaç duyuyorum. Garnier Makyaj Temizleme Suyunu da bu nedenle denemek istedim ve istediğim sonuca ulaştım. Ben Garnier Makyaj Temizleme Suyunu şu şekilde kullanıyorum: Önce yüzümü su ile yıkayarak, rimelin yumuşayıp akmasını sağlıyorum. Sonra bir peçete yardımı ile yüzümü kurulayıp, pamuğa biraz Garnier Makyaj Temizleme Suyunu döküyorum. Bu pamuk ile yüzümü, gözlerimi, dudaklarımı iyice temizliyorum. Gerçekten de çıkanlara inanamazsınız J Bence temizlik konusunda çok etkili bir ürün yapmışlar. Garnier Makyaj Temizleme Suyunu kullandıktan sonra tekrar yüzümü yıkamıyorum. Ardından yüzümü nemlendiriyorum. Rahatlama hissi ve temizliği oldukça iyi. Herhangi bir kokusu yok ve alerjik bir etkisini görmedim. Bu tabii ki kişiye göre değişir.
Garnier Makyaj Temizleme Suyu parfüm içermiyormuş. Üzerinde yazanlara göre tamamen doğadan gelen aktif maddeler içeriyor. Bu tanımlamalar bana hep şüpheli gelmiştir. Kimyasalların çoğu da doğadan elde ediliyor çünkü. Aşağıda ürün içeriğinin analizini bulabilirsiniz. İçinde EWG tarafından zararlı kabul edilen maddeler olsa da, içeriğindeki kimyasal sayısının nispeten azlığı nedeniyle, daha zararlı maddeler içeren makyaj temizleyicilere tercih edilebilir.

Hexlene glycol - zararlı
Gliserin - zararsız

Disodium Cocoamphodiacetate - Hindistan cevizi yağından elde edilen yumuşak temizleyici, zararlı olarak kabul edilmiyor.
Disodyum edta – zararlı

Poloxamer 184 – temizleme ajanı, zararlılık puanı EWG sitesinde 10 üzerinden 5

Polyaminopropyl biguanide – koruyucu ajan, paraben yerine kullanılıyor. EWG sitesinde 10 üzerinden 2 alarak, zararsız kabul edilmiş.

2 yorum:

  • zeynep sarikaya says:
    7 Ağustos 2014 11:53

    Lorealın urunu oldugu ıcın hayvanlar uzerınde test yaptıgı ıcın maalesef tuvalete doktum

  • Adsız says:
    1 Mayıs 2016 11:37

    Hayvanlar üzerinde test edilen artı cildimize sağlığımıza yararından çok zararı olan bu ürünleri kullanmaktansa hiçbişey kullanmıyorum ya da cruelty free markalardan alışveriş yapıyorum

Yorum Gönder