Icon
HER TÜRLÜ SORUNUZ İÇİN BANA YAZIN szgezgi@gmail.com

23 Ekim 2013 Çarşamba

El Bakım Maskeleri 1


Buradaki yazımda el bakımına başlamış ve evde yapabileceğiniz kolay manikür (evde manikür) önerimi yazmıştım. Şimdi de el bakımı için evde yapabileceğiniz el bakım maskelerini yazmak istiyorum.

Yulaf ve ballı el bakım maskesi

5 çorba kaşığı yulaf unu, bir yumurta sarısı ve iki çorba kaşığı balı kaba alıp krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıp gece yatmadan önce elinize krem gibi sürebilirsiniz.


Salatalıklı el bakım maskesi

Salatalıklı el kremi için beş çorba kaşığı salatalık suyu, üç çorba kaşığı tatlı badem yağı ve dört çorba kaşığı kakao yağı gerekiyor. Malzemeler bir kapta krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılmalı ve buzlukta 10 Dakika bekletilmeli. Buzluktan çıkarıldıktan sonra ellere sürülüp 5 dakika beklemeli. Son aşama eller yıkanıp kurulanmalı.

Tırnaklar için güçlendirici maske
Yarım tatlı kaşığı sirke, bir yumurta sarısı ve iki çorba ananas suyu bir kapta karıştırılıyor. Tırnaklar içinde beş dakika bekletildikten sonra yıkanıp durulanıyor.

El bakım maskesi:

Dört çorba kaşığı tatlı bademyağı, aynı miktarda Hindistan cevizi ve dört çorba kaşığı zeytinyağıyla elde edilecek karışımla ellerin sarılması ise doğal sauna etkisi yapıyor.

Bu yazımda www.diyadin.net yer alan bilgilerden yararlandım.Bir sonraki yazımda evde yapılabilecek el bakım maskelerinden bahsetmeye devam edeceğim. 

2 yorum:

  • el temizliği says:
    29 Ekim 2013 03:55

    güzel makale teşekkürler :)

  • sezgi says:
    29 Ekim 2013 10:06

    Beğendiğinize sevindim :)

Yorum Gönder