Icon
HER TÜRLÜ SORUNUZ İÇİN BANA YAZIN szgezgi@gmail.com

31 Ekim 2013 Perşembe

Cilt Lekelerine Doğal MaskelerYüzde en küçük bir leke olsa ne zaman aynaya baksak bu lekeyi görürüz. Belki de bizden başkasının dikkatini çekmeyen veya rahatsız etmeyen bu cilt lekelerini takıntı yaparız. Eğer ciddi bir cilt lekeniz varda cilt doktorlarından yardım alabilirsiniz. Cilt lekeleri için evde kendimiz de birşeyler yapabiliriz, en azından denemekten zarar gelmez. Çünkü bu yöntemler tamamıyla doğal! Daha önce buradaki yazımda bir cilt lekesi maskesi tarifi vermiştim. Şimdi bu cilt lekeleri konusuna devam etmek istiyorum. Biliyorum ki cilt lekeleri bir çok kadının derdi.

Cilt temizliği cildimizde kötü görünme yol açan sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için çok önemlidir. Aşağıdaki maskeyi peeling amaçlı deneyebilirsiniz.


Normal ve kuru ciltlerin hem bakımı hem temizlenmesinde baldan faydalanabilirsiniz. İki çay kaşığı bal, yarım çay bardağı yoğurt, bir çay kaşığı greyfurt suyunu karıştırın. Karışımı cildinize sürün. Maskeyi 15 dakika sonra yıkayın ve nemlendirici uygulayın.

BALINMUCİZEVİ FAYDALARI İÇİN TIKLAYIN

Mayalı karışımları deneyebilirsiniz. Sabah gazetesinden aldığım bir maskeyi aşağıda paylaşmak istiyorum:


Ekmek Mayasının cilde yararları antik çağlardan beri biliniyor. Antik Mısır'da kadınlar onu güzellik kremi gibi yüze sürerlermiş. Ayrıca maya mikrop öldürücü bir madde olduğu için yara merhemi yerine de kullanırlardı, yaranın üzerine maya sürerlerdi.

Mayanın içinde "CM Glukan" adlı bir madde vardır. Bu madde hücre yenilenmesini hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, yaraların iyileşmesini çabuklaştırır. Cilde esnek ve sıkılık sağlar.

Nasıl yapılır? Bir paket yaş mayayı birkaç damla süt ile karıştırın ve cildinize sürün. Kaskatı olunca yıkayın.

Cilt için birçok doğal ürün kullanılır ama karbonat fazla bilinmez.

Nasıl yapılır? Bir çay kaşığı maya, bir çay kaşığı karbonatı 10 damla su ile ıslatın. Bu malzemeyi sürün, 15 dakika sonra yıkayın. Maya gözeneklerinizi temizler, karbonat ise zaman içinde dert ettiğiniz lekelere veda etmenizi sağlar.

Limon cilt için limon maskesi

Yağlı cilt için 2 limonun kabuğunu soyun. Suyun içine koyun ve yarım saat bekletin. Sonra robotta püre haline getirin. Temizlenmiş cildinize sürüp, 10 dakika sonra suyla yıkayın.

Harika bir doğal peeling maskesi

Bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı kadar el kremi biraz ılık su boza kıvamına getirilir. Temiz cilde sürülür, kuruyana kadar beklenir. Kuruduktan sonra artan maskeden elinize alıp yüzünüzdeki maskeyi onunla ovarak çıkarıyorsunuz.

Yumurta Akı Maskesi

1 yumurtanın akına bir limonun kabuğunu ince rendeleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Gerekli olursa biraz daha limon kabuğu rendesi koyabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak iyice yedirerek sürün.

Cilt Lekeleri maske:

Malzemeler

1 çay kaşığı üzüm sirkesi

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı su

Malzemeler karıştırılır sabah akşam cilde kompres yapılır.

Kaynaklar:


0 yorum:

Yorum Gönder