Icon
HER TÜRLÜ SORUNUZ İÇİN BANA YAZIN szgezgi@gmail.com

3 Eylül 2013 Salı

Otacı Doğal Defne Sabunu Analizi


OTACI DEFNE SABUNU

Bugün sizlere yine bizzat kullandığım bir ürünü tanıtmak istiyorum. Otacı Defne Sabunu. Bu sabun saç ve vücut için kullanılabiliyor.
Ürünün üzerinde bileşiminde saç ve cilde yararları asırlardır bilinen defne yaprak yağı içerdiği yazıyor. Saç, vücut ve ellerimizi tahriş etmeden temizleyeceğini iddia eden bu ürünün, doğal antiseptik etkisi ile yağlı ve kepekli saçların sorunlarını gidereceğini, saç dökülmesine yardımcı olacağı belirtilmiş...


Ayrıca ürünün dermatolojik testlerinin yapıldığı, hipoalerjenik olduğu, ciltte alerji ve hassasiyete neden olmadığı yazılmış.  
Ben bu sabunu bizzat sürekli olarak kullanıyorum. Bir kere içindeki zeytinyağı cildinizi gerçekten besliyor ve rahatlatıyor. En önemlisi ise sabun çok güzel kokuyor, banyo yaparken inanılmaz bir rahatlama hissi veriyor. Hiçbir alerji ya da kızarıklığa sebep olmadı. Ben bu üründen gerçekten memnun kaldım. Ayrıca içeriğinde boyar madde, koruyucu ve parfüm olmamasının verdiği gönül rahatlığı da güzel. Anneannelerimizin sabunları gibi

İçeriğine gelince:
Doğal sabun bazı J
Defne yapak yağı J
Zeytinyağı J
Defne Yaprakları J


TÜM ÜRÜN ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Doğal Cilt Bakımı Projesi genel olarak araştırmalardan derlenmiştir, ürün analizleri aksi belirtilmedikçe deneyime dayalı orijinal içeriktir. Siteme link vererek yazılarımı kullanabilirsiniz.

6 yorum:

 • Levent Davul says:
  23 Ocak 2014 15:04

  Merhaba , ben son 2 haftadır şampuansız yaşama geçmeye çabalıyorum. Çabalıyorum; çünkü her yıkamadan sonra saçlarım daha da yapış oldu. Sabun olarak bu sabunu kullanıyorum, son durulamayı da sirkeli su karışımı ile yapıyorum. Ancak tüm saçlarım kalıp gibi, kafa diplerim kaşınıyor, saçlarım içiçe geçti. taradığımda ise fırçada kalıntılar kalıyor. fikriniz var mı bu durumla ilgili? ne yapmalıyım. deterjanlara geri dönmek istemiyorum.

 • sezgi says:
  24 Ocak 2014 05:05

  Levent Bey merhaba, bence saçlarınız bir geçiş süreci yaşıyor. Bir süre daha deneyin ama sonuç değişmezse bırakın. Çünkü sabunun cildi kurutucu özelliği var. Sabun yerine karbonatlı karşım da deneyebilirsiniz. http://sagliklidogalkozmetik.blogspot.com.tr/2013/09/dunyada-no-poo-akm-ve-sampuansz-hayat.html buradaki yazımı okumanızı öneririm. Sevgiler

 • zeynep davul says:
  2 Şubat 2014 13:29

  teşekkürler

 • Deren says:
  8 Temmuz 2014 13:28

  Saçlarımda problem vardı, çok fazla dökülme oluyordu. DogalSabun.gen.tr sitesinden Doğal Kefir Sabunu aldım. Çok faydalı oldu, tavsiye ederim.

 • Adsız says:
  19 Aralık 2015 12:35

  Ben de 2-3 defadır saçlarım için bu ürünü kullanıyorum fakat saçlarım çok fazla sertleşti. Sanırım bu sebepten dolayı saçta kullanmayı bırakacağım.

 • sezgi says:
  23 Aralık 2015 10:41

  Sabunlarda bu sorun siklikla yasaniyor. Zamanla alisiliyor.

Yorum Gönder