Icon
HER TÜRLÜ SORUNUZ İÇİN BANA YAZIN szgezgi@gmail.com

4 Eylül 2013 Çarşamba

Karpederm Krem Analizi

KARPEDERM KREM ANALİZİM
Bu kremi bir arı sokması sonucunda tesadüfen keşfetmiş bulunuyorum. Ben de hiç duymamıştım muhtemelen sizler de fazla duymadınız. Hikayem şöyle, bir gün bir arı tarafından sokulunca acılarımı hafiflemek için eczaneye gittim. Bana amonyakla birlikte bu kremi verdiler. Kremi sürdüm, arı sokmasına pek bir faydası olmadı ama sonra bu kremi normal bir nemlendirici olarak kullanmaya başladım.
Boğaziçi Farma tarafından üretilen kremin çok entersan bir iddiası var, %100 doğal içerikten olduğunu iddia ediyor. Kullanılan her bir aktif ürünün tamamen doğal bitkisel yağ ve ekstraktları kullanılarak ve hiçbir katkı maddesi içermeyecek şekilde üretilmiş olduğu belirtiliyor....

Kapederm Krem’in en önemli özelliği içerisinde Kremin üretimininde kullanılan suyun termal özellikli olması. Bunu ilk defa görüyorum, belki başka kozmetik ürünlerde de vardır ama ben görmedim.
Ayrıca içinde hücresel yenilenmeyi hızlandırıcı, cilt elastikiyetini artırıcı ve antioksidan özellikleri bulunan selenyum, magnezyum ve bor elementleri yer alıyor.
Kapederm kremde selenyum ile birlikte E vitamini kullanılmış. Kapaderm kremin yapısal bir bileşimi olan kına özütünün ( Lawsonia inermis ) antimikrobiyal ve deri bütünlüğünü koruyucu etkisi varmış.
Kapederm krem içerisinde cildi dış etkilere daha fazla duyarlı hale getiren sentetik/semisentetik maddeler ile alkol ve türevi solventlerin olmaması benim için en önemli özellik oldu.
Kremin içeriğine özet olarak bakalım, termal su, zeytinyağı, Ayçiçek yağı, hindistancevizi yağı, palmiye yağı, bitkisel gliserin, vitamin e, kayısı yağı, avocado yağı, jojoba yağı, badem yağı ve birkaç çeşit daha doğal yağ bulunmaktadır. Hepsinin cildimize ayrı ayrı faydaları var. Kremin  çok hoş mentollü bir kokusu var ve içinde parfüm bulunmuyor.
Ben kremi nemlendirici olarak kullanıyorum, çok yoğun nemlendirmiyor fakat doğal içerikli olması hoşuma gitti. Akşamları yatmadan önce ellerime sürüyorum, tırnaklarıma masaj yapıyorum. Yüzüme de sürüyorum, topuklarıma sürüyorum... Oldukça iyi geldi. Bu ürünü tavsiye ediyorum açıkçası. Eczanelerde bulunuyor sanırım. eğer denemek isterseniz ve eczanelerde bulamazsanız bana yazabilirsiniz.
Kapederm krem hassas ciltlere uygulandığında içerisinde yer alan tamamen doğal aktif bileşenler ile cildin yenilenme hızının artırılması, cildi dış etmenlerden koruması, rejenerasyon ile normal cilt yapısının sağlanması ile sıvı kaybının minimalize edilmesi sonucunda yaşam kalitesinin olumsuz etkilenmesine neden olan kaşıntı,ağrı, kızarıklık ve hassasiyetin engellenmesinde kullanılmaktadır.
Kapaderm kremin bazı tıbbi kullanım alanları da var. Özellikle bazı kemoterapötik ilaçların kullanımları sırasında ( sitarabin, doksorubisin, kapesitabin, epirubisin, florodeoksiüridin, hidroksiüre, merkaptopürin, siklofosfamid, dosetaksel, vinorelbin, sorafenib ve 5-FU gibi ) ortaya çıkabilecek palmar -plantar eritrodizestezi’nin ( el - ayak sendromu ) önlenmesi ve semptomatik desteklenmesinde kullanılmaktadır.
Kremin el ayası ve ayak tabanlarına günde 6 - 8 defa cilt iyice nemlenecek şekilde, yumuşak oval hareketlerle sürülmesi tavsiye ediliyor. Kremin uygulanacağı yüzeyin kuru ve temiz olması önerilmektedir.  Kremin sürülmesini takiben 2 dk süre için çorap giyilmemesi önerilmektedir. Cildinizin kuruduğunu hissettiğinizde tekrar kremi uygulamanız öneriliyor.

TÜM ÜRÜN ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYINIZDoğal Cilt Bakımı Projesi genel olarak araştırmalardan derlenmiştir, ürün analizleri aksi belirtilmedikçe deneyime dayalı orijinal içeriktir. Siteme link vererek yazılarımı kullanabilirsiniz.

2 yorum:

 • Adsız says:
  13 Ocak 2015 18:03

  Merhaba,
  Ben de kapederm kremi severek kullanıyorum ancak içindekilerde "setil alkol" ve "fenoksietanol" de geçiyor. Etkilerini bilmemekle beraber, alkol türevi solvent içermiyor yazdığınız için eklemek istedim.

 • Adsız says:
  15 Ocak 2017 10:50

  palmiye yağı içermesi hakkında ne düşünüyorsunuz

Yorum Gönder