Icon
HER TÜRLÜ SORUNUZ İÇİN BANA YAZIN szgezgi@gmail.com

31 Ağustos 2013 Cumartesi

Yulaf Ezmesi Doğal Bir Mucize

Bir okuyucum ürün analizi köşemize ilginç bir soru göndermiş. Yulaf ezmesinde GDO var mıdır?Aslında ürün analizi köşem kozmetiklerle ilgli olduğu için bu konu hakkında fazla yorum yapamadım. Ürün analizini de güvenilir kaynaklardan yapıyorum. GDO bambaşka bir konu. Bununla birlikte soru oldukça dikkatimi çekti, yaptığım araştırmalarda bu konu ile ilgili fazla bir şey bulamadım. Ama madem merak ediliyor, hiç olmazsa yulaf ezmesi ile ilgili birşeyler yazmak istedim.

Herşeyden önce yulaf ezmesi sağlıklı birşeydir. Diyet yapıyorsanız, spor yapıyorsanız yulaf ezmesi sizi tok tutar ve kilo kontrolüne yardımcı olur. Kolestrolü düşürüp, kalp ve damar sağlığımızı korumaya yardımcı olur.

Kan şekeri seviyenizi korur, şeker dalgalanmalırını engeller. Kolay bulunan, ucuz ve doğal bir üründür.

Tam buğdaydan, pirinçten, mısırdan daha fazla lif içerir, vitamin, mineral, karbonhidrat, demir kaynağıdır. Pratik ve çabuktur, üstelik lezzetli de olabilir.

Bir kahvaltı önerisi:

Bu öneriyi daha önce burada bahsettiğim Ece Vahapoğlu'nun 60 Günde İdeal Vücut kitabından aldım. Sabah kahvaltısı olarak tüketiliyor. Yulaf ezmesine sıcak su, kuru kayısı, üzüm, tarçın ve portakal karıştırılıyor ve yeniyor. Kitapta süt yasak olduğu için su denmiş ama siz süt de koyabilirsiniz. Ben denedim, gayet doyurucu ve bir de yumurta yerseniz uzun süre tok tutuyor.

0 yorum:

Yorum Gönder