Icon
HER TÜRLÜ SORUNUZ İÇİN BANA YAZIN szgezgi@gmail.com

28 Haziran 2013 Cuma

Selülite Doğal Çözüm


Selülit

Selülit denince tüm kadınların irkildiğini hisseder gibiyim. Hangimizde yok ki? Gencinden yaşlısına, şişmanından zayıfına hepimizde var! Anneannemde selülit var mıydı hatırlamıyorum. Ama bizim neslimizde olduğu kesin. Aslında hiç araştırmadan bile beslenmedeki değişikler ve hareketsiz yaşam sonucu olduğu aşikar.
Selülit uyluklar, kalçalar, kaba etler ve mide üzerindeki çukurcuklu, yumrulu klasik tabirle portakal kabuğu görünümlü bir cilttir. Kadınlar daha fazla cilt altı yağına ve daha ince bir cilde sahip olduklarından erkeklerden çok kadınlarda görülür.Selülit oluşumunda hormonların faktörü çok büyüktür.  Yanlış beslenme, dolaşım bozuklukları, kronik kabızlık, doğum kontrol hapı tüketimi ve ruhsal sorunlar da selülit nedeni olabiliyor. Şekilsel olarak nitelediğimizde selülit, özetle bedende toplanmış yağ hücreleridir. Selülit bu yağların “dejenere” olmuş hali. Isı ve enerji oluşturan bu yağlar, dengesiz beslenme, dolaşım bozukluğu gibi faktörlerle sorun haline geliyorlar. Buna hareketsiz bir yaşamı da katarsak selülit sorunu yaşamımıza girmiş oluyor.

Selülit genellikle hareketsiz bölgelerde ve kaba etlerde oluşmaktadır. En çok kalçada, basenlerde, baldırlarda ortaya çıkar. Etek giymek bir kabus oluverir.  Ne kadar zayıflasak bile diğer yağlar eriyor, selülit kalıyor!

Cilt altı yağ dokularının bağ dokular arasında sıkışması ile ciltte ortaya çıkan bu "portakal kabuğu görünümü" kimi zaman fazla şişman olmayan insanlarda da görülüyor. O nedenle hemen hemen herkesin sorunu olarak sık sık masaya yatırılıyor.

Selülitten Kurtulmak İçin

Konu ile ilgili bir uzman görüşünü aşağıda paylaşmak istedim. Sitemiz doğal bakım olunca, bu görüş oldukça dikkatimi çekti. Ayrıca kendim de denedim ve sonuçtan çok memnun kaldım. Önemli olan kararlı olmak ve yılmadan uygulamak. Ayrıca selülitten kurtulmak için sağlıklı bir yaşam tarzını benimsek de çok çok önemli. Sağlıklı hayat tarzını sonra detayları ile ele alacağız. Şimdi Volkan Kurt’un önerisi ile sizi başbaşa bırakıyorum.

Selülitin bir çok tedavisi var. Hepsinin kendine göre etkisi olabilir ama şimdi diğer yöntemlerden söz etmeyip, evde yapılabilen bir uygulamadan söz edeceğim: Hoş kokulu bitkisel yağlarla evde yapacağınız bazı masajlar hakkında bilgi vereceğim. Özellikle bölgesel zayıflama ve selülit sorunları için özel olarak hazırlanan bir masaj yağı var ki bu büyük ilgi görüyor. 13-15 uygulamada çok iyi sonuçlar veren bu yağın en önemli özelliği tamamen doğal oluşu.

Nasıl kullanıdığına gelince; Cilde sürüp, belli bir süreyle masaj yapmanız yeterli.. Ayrıca cildi besleyici ve sıkılaştırıcı özelliği de var. Yüzde yüz saf ve doğal yağların karışımından oluştuğu çin herhangi bir yan etkisi bulunmuyor . (Piyasada ki sentetik karışımlı bitkisel kokulu yağlardan olmadığı için, bir çok kadın bu ürünün etkisinden memnun.)

Birkaç uygulamadan itibaren, özellikle kalça ve basen bölgesinde gözle görülür fark ortaya çıktığını görmek mümkün. .Uygulama sonunda, yaptığınız ölçümlerde de cm olarak incelme ve selülitlerde azalmaları gözlemleme olanağınız var. Bu masaj yağı evde kendiniz tarafından uygulayabileceği gibi, profesyonel bir masör tarafından da uygulanabilir. Ya da evdeki yakınınıza masaj yaptırabilirsiniz.. Bir çok güzellik merkezinde de uygulanan, saf bitki özlerinden oluşan bu yağ karışımı yaklaşık 10 uygulamada bölgesel zayıflama ve selülit sorunlarının giderilmesinde çok iyi neticeler veriyor.

Selülit yağı nasıl etki yapıyor?


Bahsettiğimiz bitki özlerinden oluşan yağ masaj halinde sorunlu bölgeye uygulandığında o bölgede kan dolaşımını hızlandırarak yağların parçalanmasını sağlıyor. Yapılan masajın da etkisiyle lenf kanalları ile vücuttan idrarla atılmasını sağlıyor. Ayrıca cildi besleyici ve sıkılaştırıcı özelliği de var. Ayrıca daha fazla bilgi için de burayı tıklayın.
Kaynak:

0 yorum:

Yorum Gönder