Icon
HER TÜRLÜ SORUNUZ İÇİN BANA YAZIN szgezgi@gmail.com

12 Haziran 2013 Çarşamba

Evde Yapılabilecek Kremler

Evde tamamen sağlıklı  ve doğal cilt bakımının nasıl yapılabileceğine dair tarifler vermeye devam ediyoruz. Yaptığımız bu doğal cilt bakım ürünlerini buzdolabında saklamalı ve kısa sürede tüketmeliyiz. Çünkü bildiğiniz gibi bu ürünlerin içinde hiçbir koruyucu kimyasal madde yer almaz.


Yağlı Ciltler İçin Krem

Malzeme:
15gr beyaz balmumu
60gr tatlı badem yağı
1 salatalık


Uygulama:
Balmumunu benmari usulü eritin. Badem yağını ilave edin. Salatalığı soyduktan sonra çok ince ince doğrayın, kavanoza balmumunu örtecek şekilde salatalık koyun. Kavanozun ağzını yaldızlı kağıtla kapatın 1 saat kadar benmari usulü kaynamaya bırakın. Ateşten aldıktan sonra iyice karıştırın sonra sürerek kullanınız.


Kuru Ciltler İçin Krem
Malzeme:
1 çay fincanı su
2 çorba kaşığı toz halinde zambak kökü
1 çorba kaşığı süzme bal
30 gr lanolin
1/2 tatlı kaşığı gül suyu

Uygulama:

Zambak kökü tozunu suda 1/2 saat kaynatın, süzün, balı ilave edin. O arada lanolini benmaride eritin. Ateşten aldıktan sonra, önce zambak kökünü sonra gül suyunu karıştırın.


Gece Kremi (Tüm Ciltlere Uygun )
Malzeme:
3 çorba kaşığı tatlı badem yağı
3 çorba kaşığı lanolin
2 çorba kaşığı kakao yağı
2 tatlı kaşığı gül suyu
1/2 tatlı kaşığı süzme bal

Uygulama:

Badem yağı,lanolin ve kakao yağını benmari usulü eritin. Ateşten aldıktan sonra düzgün bir krem kıvamına gelene kadar iyice çırpın. İçine gül suyu ve balı ilave edin. Soğutun iyice karışana kadar çırpınız.

Nemlendirici Krem
İçerik: Jojoba yağı, HBK yağı ve saf Arısütü.

Etkileri: A, B ve E vitaminleri içeren nemlendirici krem; Kuru ciltlerde, cilt kırışıklıklarına ve göz altı kırışıklıklarına karşı kullanılır.

Kullanım Şekli: Kir ve makyajdan arındırılmış temiz cilde uygulanır. Yağlı ve karma ciltlerde uygulamadan 30 dk. Sonra yıkanmalıdır. Kuru ciltlerde yıkanmaz.


Canlandırıcı Gece Kremi
Malzeme:
3 çorba kaşığı bademyağı
3 çorba kaşığı suyu alınmış lanolin
2 çorba kaşığı kakao yağı
2 tatlı kaşığı gül suyu
1/2 tatlı kaşığı süzme bal

Uygulama:

Cam bir kaseyi içinde su kaynayan bir kaba yerleştirin. Bademyağı, lanolin ve kako yağını bu kasede eritin, düzgün bir krem haline getirin. Ateşten alarak, gülsuyu ve balı katın. Soğutun. Sonra yine bütün malzemeler birbirine iyice karışıncaya kadar çırpın.

Canlandırıcı Salatalık Kremi
15gr beyaz balmumu
60gr tatlı bademyağı
1 adet salatalık

Balmumunu kaynar suya oturtulmuş cam kavanozda eritin. Sonra buna bademyağını katın. Salatalığı soyarak ince ince çentin. Kavanoza balmumunun üzerini iyice örtecek miktarda salatalık koyun. Kavanozun ağzını yaldız kağıtla kapatın, bir saat kadar kaynamaya bırakın. Ateşten alarak iyice karıştırın, sonra süzün. Badem Yağından Temizleme Kremi


Kayısı Yağından Temizleme Kremi
Malzeme:
4 çorba kaşığı kayısı yağı
2 çorba kaşığı susamyağı
2 çorba kaşığı tereyağı
1 çorba kaşığı damıtık su

Uygulama:

Malzemeleri birbiriyle iyice çırpın. Çırpma sonucunda karışım düzgün bir krem haline gelmeli. Bu kremi buzdolabında saklayın.

İlginizi Çekebilir:

Evde yapılabilecek maskeler - 2
Evde yapılabilecek tonikler
Evde yapılabilecek cilt temizleyicileri
Evde yapılabilecek kremler
Evde yapılabilecek peeling ürünleri

 

0 yorum:

Yorum Gönder